Socal Showcase
NPL
WCDA
California Regional League
LA Premier FC Affiliates CSL
LA Premier FC Affiliates Cal South
LA Premier FC Affiliates US Club Soccer
|
U8 and U9 Boys and Girls
Congratulations to all the Players Selected

Congratulations to all of the Players selected by the LA Premier Coaching Staff to represent our organization for the 2014/15 Season.

Here are the preliminary rosters subject to change pending final registration of players:

BOYS Under 8s

All BU8 practices are Mon/Wed 5:30-6:45pm @La Canada High School

BU8- Coach Chris Howe  
1  Alveno Solemon
2  Capo Nicholas
3  Duryee Cameron
4  Edwards Zachary
5  Kelly Xavier
6  Lee Jake 
7  Malolepszy Michael 
8  McCarthy Michael
9  McGrory Jack
10  Steiman Max 
11  Bender Davis
BU8 Black- Coach Bryan Murray  
1  Clemons Jakub
2  Fletcher Max
3  Folgate Neil 
4  Guerrero Cruz 
5  Hoshek William
6  Kerum Mark
7  Kuo Brendan
8  Latty Julian
9  Mansbridge Declan
10  Morales Ethan
11  Oh Oliver 
12  Seley Charley 
BU8 White- Coach Omar Nuno   
     
1  Alvarado Aaron Isaiah 
2  Bakshi Alec
3  Gonzalez Lazaro
4  Hartoonian Andrew
5  Markarian Shant
6  McMullin Caden 
7  Norton Jack
8  Parsamyan Aleksander 
9  Pastor Joshua
10  Riddle RJ
11  Robles christo emiliano 
12  Rodriguez Giovanni
13  Rogez LUKE 
14  Wipfli Ian

GIRLS Under 8s

All GU8 practices are Mon/Wed 5:30-6:45pm @ La Canada High School
     
     
GU8- Coach Kim Altman  
     
1  Elster Mackenzie
2  Gurrola Jeselle
3  Llamas Valerie 
4  Minissian Natalia
5  Nersesyan Maneh 
6  Neumeier Samantha
7  Nowaczek Amber
8  Redshaw Charli
9  Rubbo Ava
10  Solano Jenna 
11  Toscano Veronica 
12  Travanti Alexis
13  Vazquez Julia
     
GU8- Black    
Coach Ben Stillwell  
1  Abdelhamid Rookaya 
2  Ballard Maryanne
3  Brewer Catherine 
4  Elkobaitry Jenna 
5  Kirschenbaum Scarlett 
6  McDonald Charlotte
7  Murray Tara
8  Pena Lola
9  Reyes EMMY 
10  Sheshadri Mallika
11  Shoemaker Zoey 
12  Ward Audrey 

BOYS Under 9s

All BU9 practices are Tuesday/Thursday 5:30-7:00 PM @ La Canada High School

BU9- Coach Sam Barroudi  
1  Dancsecs Hayden 
2  Boyd William 
3  Ferry Leo 
4  King Rhys
5  Lampasona Giuliano 
6  Nam Warren 
7  Walts Cooper 
8  Peterson George 
9  Murray Keeran
10  Caruso Charlie 
BU9 Black- Coach Alex Harrison  
1  Cruz Jonas
2  Parks Samuel 
3  Ammar Hadi
4  Lorek Adam 
5  Onderdonk James 
6  Reiter Isaac 
7  Goodwin Charlie 
8  Goodwin John 
9  Shahnazaryan Alexander
10  Heath Braden 
11  Yipp Jason 
     
BU9 W/P Roster - TBD pending registrations.  
1  Abedian Lucas 
2  Altounian Nicholas 
3  Balian Edward
4  Barseghyan Sergey
5  Bashan Zem 
6  Capo Gregory
7  Carlos Jerry 
8  Franklin Ryan
9  Frazier Joaquin
10  Gonzalez Andrew
11  Guyujyan Gregory
12  Hall Damian
13  Lattu Julian
14  Linnik Michael
15  Minasian Kevin
16  Montano Preston
17  Morgan Donnie
18  Nghiem Kyle
19  Patterson Chase
20  Peral David Backer
21  Petersen Anders
22  Raulli Luke
23  Ryder Kean
24  Sandoval Itzcoatl
25  Shrestha Birat
26  Williams Everett
27  Schultz Heiko

GIRLS Under 9s

GU9- Coach Bryan Mejia

Practice Mon/Wed 5:30-7:00 pm @ La Canada High School

1  Alvidrez Catalina
2  Araz Calliope
3  Collier Olivia
4  Franco Amaris
5  Frealy Madeleine
6  Hause Riley 
7  Keelty McKenzie
8  Kirschenbaum Molly
9  Monterroso Emily 
10  Pena Angelyn
11  Thompson Gisele
GU9 Black    
Coach Ricardo  

Practice Mon/Wed 5:30-7pm @ La Canada High School 

 

1  Ballard Mary-Ann Monique 
2  Birkett Morgan 
3  Fineza Ava 
4  Gordon Maia 
5  Jaquez Esmeralda
6  Jurgensen Siena 
7  Lawrence Shelby 
8  Matarese Katelyn
9  Noble Ayla
10  O'Callaghan Catherine
11  Riley Nicolle
12  Rocca Lorelei
13  Young Sofia

 

© Copyright 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems